Dr. Csábi Bettina édesanya és a BAJNOKOK PROGRAM vezetője - bemutatkozás
Dr. Csábi Bettina 10-szeres profi világbajnok, IMAF full-contact Világbajnok 1999, Kyokushin karate Európa Bajnok 1999, 2000, WKA kick-boksz Világbajnok 2000, Shidokan karate Világkupa Győztes 2001, IAMTF thai-boksz Világbajnok 2001, MTA profi kick-boksz Világbajnok 2002, WPKA profi kick-boksz Világbajnok 2003, WIBF profi, ökölvívóVilágbajnok 2004, Jánoshalmáért Díj, Baja Város Sportdíja, Belügyminiszteri különdíj, Bács-Kiskun Megye Sportdíja, Magyar Harcművész Halhatatlanok Csarnokának gyémántfokozatú tagja.
És nem utolsó sorban három gyönyörű gyermek édesanyja! Fantasztikus eredményekkel büszkélkedhet, mind a sport, mind a család területén.
Ismerjétek meg őt kicsit közelebbről egy rövid interjúm keretében.
Mesélj egy kicsit magadról, hogyan telnek a napjaid, hogyan tudod az anyaságot és a munkát összeegyeztetni?
Én kötetlen munkaidőben dolgozom, 4 -kor kelek, és fél 11-kor fekszek, hétvégenként is végig dolgozok, laptop mellett eszek, hogy időt takarítsak meg. Ennek ellentételezéseként viszont minden nap 3 órát csak a gyerekekkel és a párommal töltök, és napi 2 órát edzek, vagy edzést tartok. Tehát a gyerekek megtanulták, mi az, hogy munka van, nincs nyafogás, ebbe nőttek bele. Én miközben dolgozok, kikérdezem őket ezen a 3 órán felül, beszélgetek a kicsivel, többfelé tudok figyelni. Nyilván a pihenőnap nélküli 11-12 órás hajtást nem bírnám, ha nem figyelnék oda magamra. De a munkát és az edzéseket tekintve is az az elvem, hogy a gyerekek másolva tanulnak. Jó, ha megtanulják, hogy a sport és a munka iránti alázat a mindennapok része. Nem töltök kevesebb időt a szeretteimmel, mint mások, egyszerűen nincsenek üresjáratok a napjaimba, nagyon terhelhető vagyok.

Jelenleg a BAJNOKOK PROGRAMJÁT csinálod. Elmeséled pontosan ez mit takar? Mikor indult? Van-e segítséged?
A 3. kislányom fél éves korában kezdtem el szakvizsgázni, és mire egy éves lett, letettem a jogi szakvizsgát jó minősítéssel. Ezen idő alatt napi 25 percet volt időm, energiám edzeni. Ekkor fejlesztettem ki ráépítve a korábbi profi edzéseimre a Bajnokok Programot. Két tesztet végeztem vele. Az első az volt, hogy napi 25 perc edzéssel, és havi 28 km futással elindultam egy 6 órás futáson, ott 60 km-t futottam. Hozzáteszem, hogy valaki 6 órát végig tudjon futni, havi 400 km-t kellene menni szakemberek szerint. Én egy nagyon jó eredményt értem el a havi 400 km helyett a 28 km-rel.
A másik teszt az volt, hogy kipróbáltam, milyen eredményt tudok elérni valakivel, akivel semmilyen fizikai kontaktom nincsen. Egy Franciaországban élő magyar lánnyal próbáltuk ki először a módszert és működött. Bár vannak sportoló bajnokaim is, akik keresztedzés gyanánt végzik a programot, de elsősorban 2 szegmensre specializálódtam. Az egyik a vezető, vállalkozói réteg, orvosok, jogászok, ők adják a bajnokaim nagy részét, hiszen elvük a minimális időbefektetés és maximális hatékonyság, és vitalitásnövelés, ezen kívül az új trend meg is követekei tőlük a sportos külsőt. A másik szegmens pedig a kismamák, akik baba mellől nem tudnak kimozdulni, de szeretnék visszanyerni korábbi alakjukat, vagyis annál sokkal jobbat. Persze nem a külsőségekről szól a program, mint ahogy nem a VB-címmeccsen kapott övtől lesz világbajnok a világbajnok, hanem attól az önbizalomváltozástól, ami a befektetett, sikeres munka eredménye. Sajnos sok embernél már nem működik a prevenció, meg kell próbálni egészséges életmóddal javítani a fennálló állapoton. Egy példát szeretnék elmesélni.Fazekas Tünde Svédországból Lyme-kóros volt, sokízületi gyulladással. Mindent megpróbált már, de volt időszak, amikor a billentyű lenyomása is kihívás volt számára. Az orvosa azt javasolta, hogy kezdjen edzeni, hogy ízületi folyadékot termeljen a szervezet, de egy edző sem vállalta, hogy segít ebben. Én kézbe vettem Tündét, 3 hónap alatt 15 kg-tól és a tüneteitől megszabadult, fél évre rá 10 km-es futóversenyen indult. Ez a Bajnokok Program.

Mivel szoktad ösztönözni a a "kezdő" bajnokaidat"? (Amikor esetleg alább hagy a lelkesedésük)
Célunk egy új életmód kultúra létrehozása, ahol a tag nem vezetgetve van, és tiltva, mit szabad és mit nem, hanem megkapja azt a tudást, amelyet megérdemel. A fentieket E-bokokkal, az előadásokkal, skype-konferenciákkal, és bajnokaink képzésével érjük el, hogy megszerezve a szükséges még elegendő tudást, élethosszig egészséges, vitalitással teli életet élhessenek. Ha tudják, mit miért végzünk, nem kell külön motiváció.
Mit szólt a családod/szűkebb környezeted, amikor belevágtál a programba? Támogattak-e?
A párom soha semmiről nem nyilvánít véleményt, csak mindenben támogat.
Ki segít abban, hogy a vállalkozásodra is legyen időd a család mellett?
A párom, és a szüleim vigyáznak a 3 éves Teklácskára, amikor edzést tartok heti háromszor 1 órában, a másik két lányom már a saját triatlon edzésük mellett bekönyörögte magát edzésre is hozzám, így rájuk nem kell figyelni. Ennyi az az idő, amit ovin, iskolán kívül külön töltünk, illetve anyu istenien főz, és szombatonként hozzá mennek ebédelni. A többi időt együtt töltjük.
Szerinted mik a legfontosabb tényezők egy vállalkozás sikerességéhez?
Élethossziglan tartó tanulás, rugalmasság, kitartás.
Elérted-e már azt a célt, amit kitűztél magadnak?
Nem. Én csak másfél éve kezdtem el a Bajnokok Programot, így van 70 bajai tanítványom, akiknek heti 2-szer erőnléti edzést, egyszer thai boksz edzést tartok, és mellette 160 online programos bajnokom egész Európából. Nagyon messze még a cél.
Mai eszeddel újra belevágnál?
Persze, változatos munka, használom mindazt, amit megtanultam a marketing, jog, sport területén. Kevés ember kiemelkedő valamiben, én olyan szerencsés vagyok, hogy azzal foglalkozhatok, amiben az vagyok, hiszen nem véletlen lettem 10-szeres profi világbajnok.
Most az ünnepek alatt tartasz egy kis pihenőt?
Nem, minden megy ugyanúgy tovább. Ez nem az a műfaj, ahol lehet pihenni, mivel emberekkel foglalkozok.
Egy kicsit más téma.
Mindjárt itt a Mikulás és a Karácsony. Várjátok már? Gyerekekkel van időd készülni az ünnepekre? Hogyan készültök rá?
Linzert, mézeskalácsot már november elején elkezdtük készíteni a lányaimmal, pláne most, mert ismerős illatok nélkül nem élet az élet ilyenkor. Ajándékokat megvettük, lakást feldíszítettük, még bejgliben gondolkodom, de az nem hiszem, hogy bele fog férni az időmbe sajnos.

Mi lesz a karácsonyi menü nálatok? Minden évben ugyanaz?
Szenteste anyuéknál bajai halászlé, édességekből gondolom, diós gömb, linzerek, zserbó, keleti csemege. Mi itthon a gesztenyés pulykán gondolkodunk, a párom fia és én legalábbis, de majd meglátjuk. Minden édességet egészséges alapanyagokból készítünk, mintegy kompenzálva, hogy nem tiltunk semmit, tehát ha boltban akarnak csokit, megkapják, cukrot, megkapják.
Köszönöm szépen az interjút!
További sok sikert és kitartást a céljaid eléréséhez! :)
Dr. Csábi Bettina BAJNOKOK PROGRAMJÁNAK elérhetőségei:
Kérlek lájkold te is az oldalunkat!